pt pt pt pt pt pt pt
pt

Gayrimenkul Danışmanlığı

Gayrimenkul danışmanlığı bir mülk satmaktan çok daha fazlasıdır, dört temel alana sahiptir: müşterileri arama, yükseltme, satma ve izleme.


Maden


Piyasayı bilmek kesinlikle şart. Orada özetlenen alanın bilinmesi gereken tek şey bir kerelik bir iş değildir. Fiyatlardaki dalgalanmaların, en çok aranan gayrimenkul türlerinin, diğerlerinin yanı sıra bölgede yaşam tarzını etkileyecek değişikliklerin sürekli olarak izlenmesi gerekmektedir. İyi bir emlak danışmanı insanlarla konuşmayı önemser. İşletmeleri elde etmek için fırsatların bulunduğunu fark etmek için kendisini piyasaya sokmaya çalışır.


Bağış toplama


Özellikleri yükseltmek, emlak piyasasının özellikle de piyasaya çıktığında, yani mülklere çok fazla talep olduğunda, en önemli görevlerden biridir. Emlak profesyonelleri sadece satmak için göze alamaz. Aynı zamanda, emlak portföyünü arttırmak zorundalar, toplama denen bir görev. Para toplama süreci son derece karmaşıktır. Sonunda, bir müşterinin mülkün satışını danışmana emanet etmesi için çeşitli görevler vardır. Mülkün değerini değerlendirmek, hizmet sunumunu hazırlamak ve müşteriye satış sürecinin nasıl yürütüleceğini açıklamak için bir pazarlama planı oluşturmak zorundasınız. Emlak Arabuluculuk Anlaşması'nı imzalamadan önce bile emlak danışmanı mülkleri yükseltmek için çok zaman harcamak zorunda kaldı.


Satış


Bir mülkün satılmasının basit olduğunu düşünenleri dikkate almayın.


Bir gayrimenkul danışmanının satışta başarılı olması için temel bir gereklilik vardır: tüm yasal yönleri bilmek. Emlakçıyı gerçek bir danışman haline getiren tam da bu yönüdür. Yasal konularla ilgilenmek, ev sahipleri ve alıcılar için en karmaşık zorluklardan biridir. Genellikle gerekli belgeleri ve mülkiyeti işlemek için gerekli süreci bilmiyorlar. İdeal, tüm değişikliklerin ve yasal gerekliliklerin farkında olan bir profesyonel tarafından tavsiye edilir.

Bir mülkün satışının başarılı olması için öncelikle hazırlanıp tanıtılması gerekir. Gayrimenkul danışmanının işinde gittikçe artan bir eğilim, “Ev Sahnesi” nde, yani ziyaretlerin mülkünün hazırlanmasında tavsiye niteliğindedir. Bir mülkü ziyaret ettiğinde, alıcıların müşterileri genellikle yeni evlerin günlük hayatının nasıl olacağını görmek için hayal güçlerini kullanmaya zorlanırlar. Profesyonel bir hazırlık ile, bölümler daha çekici ve çekici hale gelir. Mülkün hedef kitlesine uygun bir mobilya seçimi, insanların bu evde yaşadıkları yaşam tarzlarını hızlı bir şekilde görselleştirmelerini kolaylaştırır. Bu teknik, en iyi emlakçılar tarafından tekrar tekrar kullanılmaktadır. Daha fazla planlama gerektirir, ancak daha avantajlı satışlara yol açar. Gayrimenkulün tanıtımı sadece fotoğrafların sosyal ağlarda veya emlak portallarında paylaşılmasıyla ilgili değildir. Bir emlak danışmanı sadece müşterilerine sunduğu pazarlama planını uygulamakla kalmaz, aynı zamanda kişisel bir markalaşma veya markalaşma stratejisi de yaratmalıdır. Promosyon asla gayrimenkul değildir. Aynı zamanda danışmanın kendi çalışmasıdır. Başarılı bir promosyon, mülk için potansiyel alıcılara yol açacaktır. Ve sonra, geleneksel olarak, bir emlak acentesinin işi olarak tanımlanmış olan aşamayı başlatır: randevular, mülkiyeti göster ve satışı sonlandır.


Müşteri takibi ve yönetimi


En iyi gayrimenkul danışmanları ile alıcılar müşterilerine bileşen hizmet onlar özelliğinde istediğini belirlemek için teknik niteliklere sahip, gerçekte ne gerekir ve onlar göze ne. o emlakçılar alıcıların gerçek ihtiyaçlarını eşleşmeyen özelliklerini gösteren zaman israf anlamına gelir çünkü eleme alıcı müşterilerin son derece önemlidir. Diğer bir büyük avantaj, ev sahiplerinin mülk satın alamayan müşterilerin ziyaretlerinden rahatsız olmamasıdır. İyi bir emlakçı tarafından temsil edildiğinde, ev sahipleri alıcılarla müzakerede avantaj sağlarlar. Tüm görüşmeler, tüm tekliflerin avantajlarını alan ve analiz eden deneyimli bir profesyonel tarafından yürütülür. Satış tamamlandığında, müşterilerle ilişki tükenmez. Gayrimenkul komisyonculuğunda satış sonrası büyük bir önem vardır. Satış sonrası iletişim stratejisinin oluşturulması, emlak danışmanlarının kişisel markalarını çimentolamasına yardımcı olur. Eski istemcilerle iletişim halinde olmak, yeni işlerin en etkili kanaldan alınma olasılığını artırır: arkadaşlar ve ailelerden gelen yönlendirme.

Bilgi talebi

Bizimkabul etmek için 'Gönder' düğmesini tıklatarak bildirir.